Peeling. Skuteczny sposób na oczyszczanie twarzy

Peeling to zabieg, dzięki któremu można usunąć z twarzy wszelkich zanieczyszczeń oraz zrogowaciałych komórek. Jest to specyficzny rodzaj maseczki. Kosmetyki przeznaczone do peelingu zawierają przede wszystkim takie składniki, jak środki czyszczące oraz wyciągi z ziół.

Ważną rolę w tych preparatach odgrywają tzw. cząsteczki ścierające, które pozwalają pozbyć się martwego naskórka oraz wszelkich zanieczyszczeń. Peeling pozwala pozbyć się również zalegającego na twarzy łoju oraz tłuszczu.

Dla kogo peeling jest najlepszym rozwiązaniem? Złuszczanie skóry twarzy jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych pań, których skóra jest silnie zanieczyszczona oraz kobietom mającym tłustą cerę. Unikać powinny go panie z cerą suchą i wrażliwą, gdyż cząsteczki ścierające mogą drażnić delikatną skórę twarzy.
Ważne jest odpowiednie przygotowanie twarzy do peelingu. Należy ją dokładnie oczyścić, a następnie zwilżyć wodą. Następnie kosmetyk należy równomiernie rozprowadzić po twarzy, starając się ominąć delikatne okolice oczu. Po zakończeniu peelingu twarz należy dokładnie umyć wodą.

Jakie są zalety peelingu? Przede wszystkim peeling pozwala na lepsze ukrwienie skóry. Zawarte w nim substancje pielęgnujące pomagają odżywić skórę. Po peelingu można poczuć się świeżo i młodo. Choć złuszczanie skóry ma wiele zalet, nie należy tego zabiegu wykonywać zbyt często.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *